Нетипові свята перша декада (01-10) січня

Початок року, найчастіше, асоціюється із наслідками новорічної вечірки, а не з планами на майбутнє 🙂

Переходимо до нетипових свят у першій декаді січня.

нетипові свята - спостереження за чоловіком

1 січня

Всесвітній день боротьби з похміллям

Можливо, не просто так його відзначають саме 1 січня, тобто після новорічної вечірки 🙂 . У цей день можуть стати у нагоді рецепти і поради – як нейтралізувати наслідки надмірного споживання їжі та напоїв.

День публічного домену

Нетипове свято, але воно покликане привернути увагу до ролі суспільного надбання у розбудові культури та доступу до інформації. Це свято тісно пов’язане з поняттям авторського права і не випадково його відзначають 1 січня.

2 січня

Всесвітній день інтровертиків

Для суспільно активних людей тихий вечір, проведений за читанням книг та чашкою смачного чаю, є приємною перервою у напруженому способі життя. Проте, є люди котрі так проводять майже кожен день і почуваються при цьому дуже добре! Називають їх інтровертами. Саме 2 січня у них свято. Можете подарувати їм книгу чи теплий плед. Однак найкращим подарунком буде розуміння їхніх потреб і повага до їхнього унікального характеру.

День мотивації і натхнення

А ще – 2 січня відзначається День мотивації і натхнення (Motivation and Inspiration Day). Запровадили його з метою стимулювання людей постійно рухатися у напрямку своєї мрії.

3 січня

День паперової соломинки для пиття

Патент на паперову соломинку для коктейлів Марвін С. Стоун отримав 3 січня 1888 року. Важко собі навіть уявити, як би виглядало сьогодні споживачам різноманітних напоїв і соків у всьому світі без цього винаходу.

День вишні в шоколаді

Крім того, у США 3 січня відзначають ще й День вишні у шоколаді ( Chocolate Covered Cherry Day).

4 січня

День спагетті

З чим вам асоціюється довгий макаронний виріб? Найчастіша відповідь на це питання – Італія або італійська кухня. Любителі цієї страви можуть відзначати цей день споживаючи цю смакоту на сніданок, обід і вечерю. Або ж просто відвідують спеціалізовані ресторани італійської кухні.

Ще одним нетиповим святом є цього дня Земля в перигелії (Earth at Perihelion).

5 січня

День збитих вершків

Винахідник спрею із збитих вершків Аарон С. «Кролик» Лапін народився 5 січня 1914 року. А сам винахід – знаменитий спрей для збитих вершків Reddi-wip, був зроблений ним у 1948 році. Тому це солодке свято варто відзначити урізноманітнивши свій десерт збитими вершками.

З іншого боку, 5 січня прибічниками здорового харчування відзначається Міжнародний розвантажувальний день.

6 січня

День філателіста

У Польщі День філателіста відзначається в пам’ять про заснування «Клубу філателістів» у Кракові в 1893 році. Хоча це було вже досить давно, проте навіть з плином часу, для колекціонерів марки, штемпелі з датою та унікальні конверти все ще є цінною здобиччю.

День обіймів

Це неймовірно корисно для здоров’я – стверджують науковці. Ними доведено, що обійми зміцнюють імунітет і знімають стрес. Варто обійняти близьких, батьків, дітей і другу половинку. Особливо під час Дня обіймів ми можемо скористатися нагодою, щоб пообійматися з нашими коханими. День обіймів (National Cuddle Up Day) відзначають 6 січня.

7 січня

День диваків

Святкувати може кожен, бо, якщо добре придивитися – кожен з нас певною мірою є диваком. Отже, сьогодні можна не ховатися! Адже це наше свято.

Американці в цей день відзначають таке жартівливе свято: День «Хто зіпсував повітря?» (National Pass Gas Day).

А ще у них є сьогодні таке свято, як День «Я – наставник» (I Am a Mentor Day).

8 січня

День спостереження за чоловіками

(National Man Watcher’s Day) у США відзначають 8 січня. Хто за ними спостерігає і чому? Кожен має на те свої причини, але як свято, то – свято…

А от День заразливого сміху, наприклад, самеи 8 січня почали відмічати у 1981 році.

День Елвіса Преслі

8 січня також святкують всі прихильники творчості Елвіса Преслі. Понад 600 мільйонів платівок із записами творів у його виконанні було продано по всьому світу. Цей рекорд тримався дуже довго, але життя не стоїть на місці…

День обертання Землі

Це свято покликане привернути увагу до астрофізичних механізмів функціонування нашої планети. Кожен з нас повинен знати хоча б основи астрофізики і знати, як рухається Земля у Сонячній системі.

День прибирання письмового столу

Досить нетипове свято, але дуже корисне! Письмовий стіл багатьма людьми використовується у повсякденній роботі. Для забезпечення ефективності їхньої діяльності було запроваджено спеціальне свято – Desk Cleaning Day. Порядок дуже впливає на роботу і варто це зробити вже на початку року та підтримувати регулярно.

9 січня

День абрикоса

Люди люблять ласощі. Для популяризації корисних ласощів запровадили такий день, адже турбота про своє здоров’я включає щоденне вживання необхідної кількості овочів і фруктів. У день абрикоса можна досхочу наїстися солодких фруктів (свіжих або сушених).

10 січня

День зменшення витрат на електроенергію

Динамічний розвиток нашої цивілізації щоденно збільшує споживання різного роду енергії. Ми можемо економити енергію багатьма різними способами, і сьогоднішні свята мають на меті надихнути нас діяти без затримки прямо зараз. У зимовий період ми помічаємо, що нам потрібно витрачати більше грошей на оплату електроенергії та опалення. Тому ми мотивовані економити. Уже багато років 10 січня у США та Великобританії відзначають День зменшення витрат на енергію, оскільки взимку ми відчуваємо найбільший попит на енергію, в основному на опалення. Хоча при сьогоднішніх змінах клімату ми також витрачаємо величезну кількість енергії влітку, коли вмикаємо кондиціонер в офісі чи вдома.

А ще 10 січня відзначають День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day).

Про інші нетипові свята від 11 до 20 січня читайте у наступній статті.

Пишіть в коментарях – як святкували початок року і які плани маєте на цей рік?

Пригадайте собі також, про що ми вели мову у попередній статті.

Залишити коментар