Час для своїх грошей.

Чи задумувалися ви над такими питаннями:

Скільки часу потрібно присвячувати своїм фінансам, як часто і в який період доби?

Ці питання досить часто виникають у тих, хто хоче навести лад щодо своїх грошей. Відразу скажу, що універсальної відповіді для всіх одразу – не існує.

час для фінансів

Час та частота, які слід визначити собі для освоєння фінансової грамотності, можуть бути дуже різними в залежності від ваших цілей та поточних знань. Проте, можна навести кілька загальних рекомендацій:

 І перше, що варто зробити – це почати формувати Щоденні Навички.

Присвятіть хоча б трохи часу щодня на опанування основ фінансової грамотності. Навіть 15-30 хвилин щоденно можуть допомогти вам зробити квантовий стрибок на вищий рівень. У цей невеличкий щоденний проміжок часу варто включити як теорію, так і практичне застосування вивченого матеріалу.

Другий важливий момент – це Регулярність.

Постійність у навчанні має дуже велике значення. Окрім освоєння нового матеріалу намагайтеся практикувати і повторювати те, чого навчилися раніше. У фінансах навички мають важливіше значення, ніж теоретичні знання.

Третій важливий момент, на який варто звернути увагу – Різнорідність джерел інформації.

Це можуть бути книги, вебінари, відеоуроки, курси та фінансові програми. І, найкраще, знайти наставника, котрий допоможе вам освоювати цю інформацію та впроваджувати у ваше життя, враховуючи особисто вашу ситуацію на даний момент часу.

Наступний нюанс – Визначення цілей.

Задайте собі конкретні фінансові цілі, які допоможуть вам мотивуватися і дозволять виміряти свій прогрес.

П’ятий важливий момент – Самооцінка або самоаналіз.

Періодично оцінюйте свій рівень фінансової грамотності та коригуйте свій план навчання, проконсультувавши його зі своїм наставником.

Частота та тривалість навчання можуть бути різними для кожної людини, так що адаптуйте їх під свої потреби та обставини вашого життя. Головне – постійно рухатися вперед та інвестувати у власну фінансову освіту.

Щодо часу доби, коли краще займатися своїми фінансами, тут теж все залежить від ваших уподобань та конкретних життєвих обставин. Проте, знову ж таки, є кілька загальних рекомендацій:

  • Ранковий огляд.

Для багатьох людей ранок – це хороший час для того, щоб налаштуватися на весь день. Дуже добре на свіжу голову присвятити 20-30 хвилин для навчання та вивчення нових аспектів фінансової грамотності.

  • Час відразу після отримання доходу.

Якщо у вас є регулярні прибутки (зарплата, пенсія тощо), то відразу після отримання грошей варто створити або оновити бюджет та виділити кошти на різні категорії витрат та інвестиції.

Про розподіл своїх доходів ми ведемо мову в клубі «Достаток». Деталі можна дізнатись на сторінці https://klub1fin.center-spectr.com

  • Вечірнє навчання.

У цей час ви можете приділити більше уваги обліку та аналізу, провести огляд своїх фінансів. Ви можете перевірити банківський рахунок, бюджет, інвестиції і переконатися, що все гаразд.

  • Вихідні дні.

Якщо ви працюєте у будні дні, то вихідні можуть бути добрим часом для більш глибокого занурення у фінансові питання, дослідження інвестицій та розробки стратегії.

Основна порада – дуже важливо вибирати такий час, коли ви почуваєтеся бадьорими та здатними на зосереджену роботу. Якщо ви втомилися або роздратовані, це може призвести до помилок або прийняття спонтанних фінансових рішень. А це не дуже добре… Робота зі своїми фінансами вимагає спокійного розуму та зосередженості, а це досить енергоємний процес. Тому краще виділяти такий час доби, коли ви, зазвичай, відчуваєте приплив енергії. При чому – в кожного це дуже індивідуально.

Вивчаючи приклади з життя успішних людей, я помітив, що більшість із них виділяє на управління своїми власними фінансами перші ранкові години. І, найчастіше – це ранній ранок, коли решта ще сплять. Успішні люди в цей час займаються активними видами спорту (біг, плавання, дихальні вправи чи просто прогулянка на свіжому повітрі). Це для того, щоб наситити кров киснем та покращити діяльність мозку.

А вже після цього займаються важливими справами, поки їх ніхто не відволікає і не краде їхню енергію.

Про методи управління своєю внутрішньою енергією у нас на навчальній платформі є окремий курс: https://learning.center-spectr.com/produkt/upravlenie-svoej-vnutrennej-energiej/?add-to-cart=280

Дуже рекомендую!

Залишити коментар