Нетипові свята друга декада (11-20) грудня

Продовжуємо огляд нетипових свят. Присутні вони не у всіх календарях, проте дуже приємно буде тим, хто до цього причетний і отримає від вас привітання з цієї нагоди.

Що цікавого у другій декаді грудня:

коли свято день танго

11 грудня

 Міжнародний день танго

Коли ми чуємо слово – борщ, то асоціюємо це з Україною. Коли чуємо – полонез, то згадуємо Польщу. А коли нам асоціюється Аргентина? Привильно – коли мова йде про танго.

Цей неймовірний, чуттєвий танець є одним із головних символів Аргентини. Свято відзначається в річницю народження Карлоса Гарделя та Хуліо де Каро, двох митців, які зробили внесок у популярність тангоне лише в Аргентині, а й в усьому світі.

12 грудня

День ґудзика

Найчастіше ми не звертаємо увагу на такі речі… аж поки їх не забракне.

Як відзначити такий день? Для прикладу, можна не лише одягнути блузку чи сорочку з ґудзиками замість светра чи блузи з блискавкою, а й придумати ігри для дітей з різнокольоровими ґудзиками в якості головних героїв.

Міжнародний день нейтральності

Переважна більшість людей у світі хотіла б жити у миті та спокої. Та не всі можновладці і політики так вважають. У Міжнародний день нейтралітету наголошується на важливості мирних відносин між країнами. Будь-який збройний конфлікт пов’язаний із цивільною трагедією, чого не повинен допустити жоден поважаючий себе політик у XXI столітті.

13 грудня

День книгарні

Це свято книготорговців, скромних та інтелігентних людей. І, хоча, друковані видання тепер все частіше заміняються електронними, все ж у цей день бажаємо всім працівникам книгарні задоволення від роботи та кращих заробітків.

Світовий день скрипки

Про смаки не сперечаються, як каже народна мудрість. У цей день свято для любителів класичної музики – адже це День скрипки. Його святкування покликане заохотити нові покоління музикантів до гри на цьому витонченому струнному інструменті.

14 грудня

День мавп

Створене це свято та популяризоване американськими художниками для підвищення обізнаності про тварин, переважно антропоїдних ссавців. Вперше це свято почали відзначати в 2000 році і це був невинний студентський жарт. З часом воно переросло у неофіційне міжнародне свято.  У цей день ми можемо чогось навчитися у цих милих і дуже розумних приматів.

15 грудня

День чаю

З давніх часів люди використовують цей смачний і корисний напій, проте перший фестиваль чаю відбувся в Нью-Делі (Індія) лише 15 грудня 2005 року. Можливо, у такий день , варто задуматися про шлях, який пройшов чай, перш ніж потрапив до нашого столу. Багато цікавих історій пов’язано з тим, яким чином чай потрапив на той чи інший континент. Організатори цього свята таким чином хочуть привернути увагу до «чайної» індустрії.

16 грудня

День покривання всього шоколадом.

Це день, коли ми можемо їсти будь-яку страву з шоколадом. Навіть – сало в шоколаді. Лише один раз в житті мені довелося бачити таку страву на власні очі. Це були вузенькі шматочки сала, занурені в шоколад і акуратно складені у барвисту коробочку з підписом «Сало в шоколаді». Львів’яни дуже креативні!

Але можна і класичним способом святкувати.

Бажаєте випити ранкову каву з шоколадом? Ось вам перша чудова ідея.

Відзначати цей день можна по-різному, а найкраще в цей день купити шоколадний фонтан. Тоді ми можемо легко покрити шоколадом все, що потрапить під руку, і з’їсти як є.

Фрукти в шоколаді? Смачно. Найкраще, щоб це була полуниця, хоча в цю пору року її може бути важко дістати. Будьте творчою людиною і спробуйте трохи поекспериментувати, поєднуючи шоколад зі стравами або продуктами, які ви зазвичай навіть не подумали б поєднати разом.

Пишіть в коментарях – які ідеї у вас виникли з цього приводу? Солодкого святкування!

17 грудня

День братів Райт (Wright )

Починаючи від Дедала та Ікара чи Леонардо да Вінчі люди завжди мріяли піднятися в повітря та побудувати літальні апарати. Було багато спроб створити пристрій, який буде важчим за повітря і зможе втримати людину, але ці спроби закінчувалися в кращому випадку знищенням апарату, а в гіршому – загибеллю сміливців. Першим це вдалося лише братам Райт, на честь яких президент США Дуайт Д. Ейзенхауер заснував День братів Райт у 1959 році.

18 грудня

День арабської мови

Метою заснування ЮНЕСКО Всесвітнього дня арабської мови було  поширення знання про неї та підкреслення ролі, яку вона відіграє в сучасному світі. Якщо вам цікаво, то арабська мова є шостою офіційною мовою ООН, якою розмовляють понад 422 мільйони людей.

19 грудня

День вічнозелених рослин

Останні кілька сотень років людство має традицію – на свята прикрашати якесь хвойне деревце. Уявляєте, скільки їх вирубується в цей час?  Вічнозелені рослини, як видно з назви, зберігають свій природний колір весь час. У нашій країні до них відносяться майже всі хвойні, а також брусниця, плющ звичайний і омела. День вічнозелених рослин має на меті привернути увагу до них та необхідності їх захисту.

20 грудня

День риби

Риби – це живі істоти. Люди часто про це забувають. Свято покликане донести до людей розуміння того, що риби не є предметами і nfrj; відчувають біль. Варто боротися за те, щоб люди ставилися до них по-людськи. З нагоди Дня риби варто дізнатися про них більше цікавого.

Про інші нетипові свята від 21 до 31 грудня читайте у наступній статті.

А у цій статті ми з вами говорили про нетипові свята від 1 до 10 грудня.

Діліться своїми напрацюваннями відносно нетипових свят – це цікаво!

Залишити коментар